top of page

Nuhoğlu Yenitepe Rezidans

Fikirtepe’de İstanbul Yenitepe Kentsel Dönüşüm Projesi'nin bir parçası olan Yenitepe, Anadolu yakasında Kadıköy'de en merkezi yerlerden birinde yer almaktadır.

 

“Yenitepe Parkı” ve “Yenitepe Caddesi” olmak üzere iki aşamadan oluşan proje, 31 katlı 4 blokta, daire alanları 67-318 metrekare arasında olan 1100 konuttan oluşuyor.

 

Bloklar, betonarme çerçeve ve betonarme perde duvarları, BS40 beton kalitesi ile planda üçgen şeklinde tasarlanmıştır. Ayrıca, iki spesifik konsol terasında çelik çerçeve kullanılmıştır.

 

MBY olarak bu proje için birçok farklı profesyonel hizmet verdik.

 

İlk olarak, iki spesifik lokasyon için bizden çelik teras projeleri talep edildi. Bu konsol noktaları için yapısal tasarım ve imalat çizimlerini hazırladık.

 

Ayrıca, Kentsel Dönüşüm düzenlemelerinin önemli bir parçası olarak, İstanbul'un yüksek sismik riskleri nedeniyle binaların deprem performansı seviyeleri değerlendirildi.

 

Betonarme uygulama projesinden ve yapıdan alınmış karot numunelerinden elde edilen veriler ile, A&B blokları için sismik performans analizi yapılmıştır.

 

2007 Türk Deprem Yönetmeliği uyarınca, dört belirleyici yönde doğrusal olmayan analiz yöntemleriyle performans değerlendirmeleri yapılmıştır. Bu değerlendirmelerin sonuçlarına göre, her iki yapının da yeterli güvenlik seviyelerini sağladı sonucuna varılmıştır.

Yüksek yapı,

Deprem performansı,

Deprem Yönetmeliği,

TDY-2007,

Betonarme,

Mühendislik

Kategoriler:

Nuhoglu Insaat

Müşteri:

Turkey

Ülke/Bölge:

Kadıköy, Istanbul

Konum:

Bir bakışta...

yenitepe-kadıköy
3
4
bottom of page